Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 45 komentarzy

Godny Ojciec

Godny Ojciec - Jestem Ojcem. Walczę z przemocą i pedofilią instytucjonalną. Od ponad 3 lat bronię rodziny przed nieludzką agresją biurokratów z MOPR. Los nie oszczędził moim najbliższym cierpień i gorzkich doświadczeń. Opisuję je jak umiem by ostrzec kole

Po co polscy patrioci „kopią się z koniem” nacjonalizmu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mamy szans żeby zmienić ich rozumienie pojęcia nacjonalizm. Obrona słowa "nacjonalizm" nieuchronnie wpycha nas w towarzycho Hitlerowców, Gestapowców, SSmanów i wszelkich innych lewackich sierot

Wybaczcie mi Polacy, Patrioci, obrońcy i wyznawcy Polskiego Nacjonalizmu, ale z okazji kolejnego „Marszu Niepodległości” muszę wam zwrócić uwagę na błąd który nieświadomie popełniacie. Błąd który może się skończyć dla tzw Młodych Polskich Narodowców katastrofą.
I nie tylko dla nich, ale pewnie dla wszystkich młodych Polaków... Nie robię tego aby was upokorzyć, ale by wzmocnić. Nacjonalizm na zachodzie przynajmniej od zakończenia IIWW definiuje się i rozumie inaczej niż w Polsce. Nie mamy na to wielkiego wpływu. Nie mamy szans by to zmienić. W ogóle pomysł żeby inwestować własne siły i środki w zmienianie definicji powszechnie obowiązujących słów, uważam za absurdalny. Lepiej i taniej jest słowo „nacjonalizm” pejoratywnie się kojarzące prawie wszystkim na świecie, po prostu zastąpić słowem „patriotyzm”. Albo jakimś innym jeszcze lepiej się wszystkim kojarzącym...
Za formatem nacjonalizm>>faszyzm” stoją potężne pieniądze zainwestowane przez dziesiątki lat polityki edukacyjnej i historycznej wielkich mocarstw. W Polsce nacjonalizm (patriotyzm) ma czystą historycznie hipotekę i czyste ręce. Nie ma się więc czego wstydzić. I właśnie dlatego łatwo jest polskich patriotów wrobić w bezsensowną obronę zbrodniczego nacjonalizmu zachodu.
Na zachodzie nacjonalizm nie bez powodu kojarzy się z ludobójstwem, holokaustem, rasizmem, totalitaryzmem i wszelkimi innymi zbrodniami. To skojarzenie jest dobrze zakorzenione i ugruntowane w kulturze i mentalności tak potężnych narodów jak Rosjanie, Francuzi, Anglicy i Niemcy. Postawienie się im Polaków frontem z obroną nacjonalizmu nie ma żadnych szans na sukces.
I chyba o to tutaj chodzi. Cała ta akcja propagandowa na zachodzie w związku z Marszem Niepodległości ma na celu ożenienie (zespawanie) polskich patriotów z pojęciem "nacjonalizm" raz na zawsze, i to w rozumieniu zachodnim a nie polskim. A potem do zderzenia żywiołu Polaków, już z przyprawioną gębą faszystów, z resztą światłych Europejczyków. Łatwo przewidzieć skutki takiego zderzenia...
Nie mamy szans żeby zmienić ich rozumienie pojęcia nacjonalizm. Obrona słowa "nacjonalizm" nieuchronnie wpycha nas w towarzycho Hitlerowców, Gestapowców, SSmanów i wszelkich innych lewackich sierot po autentycznych zbrodniarzach i bestiach. Cała energia narodowego odrodzenia Polaków jest na naszych oczach sprytnie przekierowywana w pompowanie antypolskich narracji. Jest to bolesna konstatacja.
Francuzi, Niemcy, Anglicy i cała ta mierzwa drobnych folksdojczów oscylujących wokół nich, są patriotami!!!! Dlaczego my Polacy koniecznie musimy zostać jedynymi nacjonalistami w Europie?
Polscy patrioci lepiej zrobią jeśli staną w pierwszym szeregu walki z każdym nacjonalizmem i faszyzmem. Bez dzielenia włosa na czworo i nikogo nie interesującego filozofowania.
Zwłaszcza, że to nie zabawa. To jest sprawa naszego życia i śmierci.
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Trzeba rozróżniać nacjonalizm, od faszyzmu. Nacjonalizm nie równa się faszyzm, SS, holokaust. Tego młynka kręcą żydzi by zabić ducha nacjonalizmu w Polsce.

  Nacjonalizm to tylko miłość do ojczyzny, dbanie o własny naród i kraj.

  "...Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze życia oraz polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu...."

  Wikipedia :
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm

  Nacjonalizm (miłość do ojczyzny) nie wiele ma wspólnego z wyznaniem, czy biurokracją. Ateista tez może byc nacjonalistą.

  Polak powinien być dumny z swojego nacjonalizmu.
 • @Fischer 00:16:19
  I co z tego? Ja to wiem i ty to wiesz mimo to będziesz robił za nacjonalistę czyli faszystę, czyli będziesz pracował dla gangsterów okradających Polaków. Im, tym gamoniom na zachodzie tłumacz jeśli wiesz jak do nich dotrzeć.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031