Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 45 komentarzy

Godny Ojciec

Godny Ojciec - Jestem Ojcem. Walczę z przemocą i pedofilią instytucjonalną. Od ponad 3 lat bronię rodziny przed nieludzką agresją biurokratów z MOPR. Los nie oszczędził moim najbliższym cierpień i gorzkich doświadczeń. Opisuję je jak umiem by ostrzec kole

Jak poznać czy miód jest dobry

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„z czystym sumieniem” raz jeszcze podpisałby te wszystkie brednie spreparowane przez skierniewickich MOPRychów

W soboty zwykle wybieramy się z całą rodziną na lokalne targowisko. Kupujemy tam samo zdrowie: świeże warzywa i owoce z małych przydomowych ogrodów i sadów, oraz prawdziwe niczym nieskażone mięsko z gospodarskiego uboju.

Chciałoby się powiedzieć: i niech tak będzie zawsze... Amen.

Od jakiegoś czasu, przy okazji zakupów, rozdaję tam mieszkańcom kopię Listu Otwartego, adresowanego do radnego skierniewickiej RM Tomasza Chadamika. W liście tym wzywam go do naprawienia wyrządzonej mi szkody, ale przede wszystkim szkody wyrządzonej własnemu sumieniu i duszy. Wzywam go do stanięcia w prawdzie i wycofania się z idiotycznych kłamstw naruszających dobre imię mojej rodziny, które w swej beztrosce, niewiedzy (zaczadzeniu?) był podpisał i pozwolił na opublikowanie. Każdy może popełnić błąd, czasem nawet o tym nie wiedząc, każdy więc zasługuje na upomnienie...

Długo uważałem tego człowieka za najuczciwszego z radnych skierniewickich, brata w wierze, którego przecież w każdą niedzielę widzę przystępującego do komunii świętej (naszego człowieka) i trudno było mi pogodzić się, zrozumieć że osoba wykształcona, katecheta, jak ja ojciec małych dzieci, moderator Marszu dla Życia i Rodziny itd., itp... mógł pozwolić się wciągnąć w taką obrzydliwą nagonkę na wizerunek bliźnich, którzy niczego złego mu nie zrobili, których nigdy nawet nie poznał? Zrozumiałem kim jest naprawdę dopiero kiedy pewnego dnia wygarnął mi w cztery oczy, pełnym jadu sykiem, że gdyby mógł cofnąć czas, „z czystym sumieniem” raz jeszcze podpisałby te wszystkie brednie spreparowane przez skierniewickich MOPRychów przeciw dobru moich dzieci i dobremu imieniu mojej rodziny. Przerażające to było doświadczenie...

Opublikowałem mój List Otwarty również na swoim blogu: //niepoprawni.pl/blog/godny-ojciec/dla-zycia-i-rodziny-czyli-skad-sie-bierze-czyste-sumienie


 

Pobyt na miejskim targowisku jest zawsze przygodą dla mnie i moich dziewczynek, okazją do rozmowy, do poznawania ludzi. Wspaniałych ludzi, żyjących skromnie, zwykle nawet w biedzie, ale samodzielnych, godnych i wolnych, utrzymujących rodziny z ciężkiej pracy własnych rąk. Ludzi uczciwych i mądrych, choć nie posiadających dyplomów wyższych uczelni. Czasem zagubionych w informatyzującym się gwałtownie świecie współczesnym, okopconych wszędobylską propagandą, ale wciąż mających w sobie to kojące światło, światło łaski pochodzącej od samego Boga.

Nie dostaniesz tego skarbu w supermarkecie.

Ludzie ci często pytają mnie szeptem czy się nie boję tak... że przecież „oni”(„ONI!”) wszędzie mają swoich szpicli i...?

-Nie boję się – odpowiadam, z uśmiechem przypominając sobie piekło przez które przeszedłem z Bożą pomocą. Przypominam sobie siebie sprzed trzech lat kiedy patrzę na nich jak się rozglądają z przestrachem za siebie i wokoło.

 • Nie wolno się bać - mówię - nie mamy czego się bać lub wstydzić, trzeba dawać świadectwo jak nas nauczył Jan Paweł II. Nie ma innej drogi, to nasz kraj, nasza ziemia, nasz obowiązek... Oni przeminą, już przemijają.

Pewnego razu podeszła do mnie uboga kobieta. Podsunęła mi przed oczy słoik miodu i zaczęła zachwalać jego właściwości zdrowotne. Uśmiechnąłem się i odparłem, że już kupiliśmy dwa słoje miodu i więcej nam nie potrzeba. Nie poddawała się, zapytała czy wiem jak odróżnić sfałszowany miód od prawdziwego? Nie czekając na moją odpowiedź zaczęła mi tłumaczyć, że należy odwrócić słoik do góry dnem i obserwować bąbel powietrze. Winien on wędrować w górę bardzo powoli, nawet kilka minut musi to trwać i przez kilka następnych minut musi ten bąbel utrzymywać się na powierzchni. Nie pękać od razu... Uśmiechnąłem się i odparłem, że z tym bąblem to nie takie proste... Gęstość miodu zależy od wielu czynników: temperatury otoczenia, zawartości wody i naturalnych substancji żelowych obecnych w nektarze kwiatowym. Widziałem już syropy ukręcone przez profesjonalnych oszustów z samego cukru, w których bąbel powietrza zachowywał się dokładnie tak jak opisała.

Bardzo trudno jest bez laboratoryjnych badań stwierdzić czy miód nie zawiera sacharozy...

 • No to skąd pan wie że miód który pan kupił jest prawdziwy? – zapytała z szelmowskim uśmiechem – zna pan jakiś lepszy sposób?

 • Owszem – uśmiechnąłem się – poszukiwałem wiele lat różnych prostych testów pozwalających szybko oddzielić prawdziwy miód od sfałszowanego.

 • I jaki to sposób? – była wyraźnie zaciekawiona.

 • Bardzo prosty. Kupuję tylko od sprawdzonego pszczelarza.

 • No ale skąd pan wiem, że w tym sprawdzonym źródle nie dosypują cukru?

 • Bo wiem, że pszczelarz od którego kupuję miód jest człowiekiem uczciwym, prawdomównym, skromnym i pracowitym. Wiem kim był jego dziadek i brat i ojciec, z czego żyli, i jak żyli. Najważniejsze czy wierzy w Boga, czy chodzi do kościoła, czy dobrze dba o gospodarstwo które posiada, czy wychował swoje dzieci na przyzwoitych Polaków, czy szanuje żonę i innych ludzi, ich własność, czy pomaga bliźnim w potrzebie...

 • No tak – zamyśliła się – ma pan rację.

 • Wiem. Sporo fałszywego miodu musiałem zjeść żeby to zrozumieć.

 

KOMENTARZE

 • Warto poznać właściwości prawdziwego miodu
  Ważnym elementem ukraińskiej układanki są interesy amerykańskiego producenta zmodyfikowanego genetycznie ziarna siewnego Monsanto kontrolującego największą część ukraińskiego rynku nasion. Jednym z podstawowych warunków miliardowych pożyczek od BŚ i MFW było otwarcie się Ukrainy na rolnictwo modyfikowane genetycznie. Na szczególną uwagę w umowie stowarzyszeniowej z UE zasługuje niezauważalny przez media paragraf 404, który zaleca „wykorzystanie biotechnologii” w ukraińskim rolnictwie. Firma Monsanto jest największym i głównym producentem nasion oraz roślin transgenicznych, a także herbicydów, czyli jest największym trucicielem ludzi i zwierząt oraz zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Ukraina nie wprowadzi zakazu upraw GMO z powodu działającego tu silnego lobby Monsanto, które już zdołało kupić ukraińskich polityków i oligarchów obawiających się sankcji polegających na zamrożeniu ich aktywów ulokowanych w zagranicznych bankach. Należący do Monsanto koncern Cargill ma w posiadaniu niemal wszystkie centrale nasienne na Ukrainie.
  https://kolayfotograf.files.wordpress.com/2010/08/ayc3a7ic3a7ec49fi2.jpg

  Ze względu na fakt, że miód uzyskuje na rynkach światowych stosunkowo wysoką cenę, zawsze był on przedmiotem fałszowania. Odbywa się ono głównie na etapie dokarmiania pszczół sacharozą, poprzez dodawanie do miodu syropów z taniej kukurydzy GMO, a także przy coraz powszechniejszym deklarowaniu nieprawidłowego pochodzenia surowcowego. W ostatnim czasie nagminnym procederem nieuczciwych firm zajmujących się obrotem miodem stało się dodawanie do naturalnych miodów bardzo tanich płynów miodopodobnych z Chin i Ukrainy, w celu zwiększenia ich masy towarowej i osiągnięcia szybkich zysków.

  Na Węgrzech jest to proceder nielegalny i grożą surowe kary finansowe w przypadku sprzedaży tych płynów w sieciach handlowych. Do niedawna europejscy pszczelarze, producenci musieli przeprowadzać tzw. analizę pyłkową wytwarzanego miodu. Teraz normy unijne są bardzo elastyczne. Będący na usługach koncernów, którym nie zależy na zdrowiu ludzi - nowy system ekonomiczny wszystko zmienił. Podstawowym kryterium wartości stał się pieniądz. Jest to zjawisko charakterystyczne dla kapitalizmu, który cechuje znaczny zamęt. Nie wiadomo kto za co odpowiada. Jakie przepisy co normalizują. Kto jest sprawiedliwym a kto kłamcą. Na rynku jest więc formalnie sprzedawany miód niewiadomego pochodzenia bez żadnych ograniczeń.
  http://100-sai.jp/zhtmlData/img_shopping/20170530-124700-IMG_7115.JPG

  Niektórzy twierdzą, że eksport miodu polskiego zależy od urodzaju w Chinach lub na Ukrainie. W tajemnicy przed pszczelarzami cenny miód polski mieszany jest z miodami importowanymi i następnie eksportowany. W Polsce w sklepach nie spotyka się miodu innego jak miód polski. Z zagranicy zaś w ostatnich latach Polska importuje około 20 tys. ton miodu. Nasuwa się pytanie gdzie ten miód jest? Czy Polska ma być ... "mlekiem i miodem płynącą krainą" ? W mleku nie ma mleka.... w miodzie miodu nie ma...

  Miód chiński czy ukraiński, który zwiera pyłek GMO (organizmy transgeniczne) już nie jest miodem, tylko produktem miodopodobnym! Zalewani jesteśmy miodem marketowym, w którego skład wchodzi zazwyczaj kilka procent miodu krajowego lub z Unii Europejskiej, reszta to mieszanka miodów ze świata. W USA rynek miodu przedstawia się jeszcze tragiczniej - około 76 procent miodu dostępnego w marketach, nie zawiera nawet jednego pyłku kwiatowego.
  Posiadający najnowocześniejsze laboratorium (wykrywa pyłki GMO) Węgierski Związek Pszczelarzy prowadzi stałą i systematyczną kontrolę sieci handlowych pod kątem jakości miodu, ponosząc rocznie koszty rzędu 40.000 Euro, które potem są refundowane z budżetu państwa oraz UE.

  Jak poznać czy miód jest prawdziwy? Należy otworzyć stronę http://www.morandowka.pl/ i poprosić o 48 stronicowy prospekt o miodzie pt. „Węgierskie złoto” w formie elektronicznej. Po dokładnym przeczytaniu opracowania już nas nikt nie oszuka.
 • Bardzo dobry tekst.
  Jeden z najlepszych, jakie ostatnio czytałem.
 • @Witam-z-Węgier 21:42:56
  Analiza pyłkowa mało daje.
  Azjaci nauczyli się dosypywać pyłku do miodopodobnych substancji.

  Nie ma możliwości sprawdzenia jakości miodu poza kryterium określonym przez autora artykułu.
  Nie ma, bo tylko nieliczne laboratoria są to w stanie zrobić, a i tak nie można sprawdzić wszystkich rzeczy.
  Człowiek na targu lub w sklepie jest zupełnie bezbronny i może jedynie rozpoznać najbardziej prymitywne podróbki.
 • Zawartość pyłków w miodzie - „Węgierskie złoto” str 37
  W każdym naturalnym miodzie pszczelim powinna się znajdować określona ilość pyłku kwiatowego. W miodach nektarowych, co zrozumiałe znajduje się pyłek roślin z jakich zbierany był nektar.

  Węgierskie dane literaturowe na temat udziału pyłku słonecznika w miodach odmianowych wykazują zmienność od 30 do ponad 60 %, jednak średnia, wynosząca 45 % całkowicie odpowiada wartości pyłku dominującego w miodach słonecznikowych tego kraju.

  Udział pyłku akacji w węgierskim miodzie akacjowym wynosi przeważnie 10-20 %, ale odnotowano przypadki 38 procentowego udziału tego pyłku przewodniego wśród wszystkich pyłków zawartych w tym miodzie. Ponieważ ziarna pyłku różnych roślin mają określoną barwę i kształty, na podstawie mikroskopowej analizy miodu można określić dokładnie jego ilość, odmianę i kraj pochodzenia (dokładny opis na str. 24-27).

  http://www.microscopie.be/admin/resources/zonnebloempollendic_sj03851.jpg

  Analiza pyłkowa badanego miodu pozwala też jednoznacznie stwierdzić ewentualne domieszki miodów pochodzących z innych regionów klimatycznych czy kontynentów. Na Węgrzech, w Polsce i w innych krajach działa kilka międzynarodowych koncernów, które trudnią się skupem, konfekcjonowaniem i sprzedażą miodu do sieci handlowych w innych krajach. Największe z nich rozlewają ok. 1.000 ton miodu rocznie. Wiele z nich importuje miód oraz tani syrop kukurydziany z zagranicy: z Ukrainy, z Chin, z Rumunii etc. Ten przerobiony już do postaci zbliżonej do miodu syrop trafia przede wszystkim do wielkich sieci handlowych (supermarkety).

  Kilka lat temu węgierski Inspektorat Jakości Handlowej przeprowadził kwartalną kontrolę jakości i prawidłowości oznakowania miodu pszczelego w sklepach wielkopowierzchniowych oraz marketach należących do zagranicznych sieci handlowych. Kontrola miodu pszczelego wykazała znaczne nieprawidłowości, które dotyczyły jakości handlowej miodu, jakości zdrowotnej, a szczególnie oznakowania. Wyniki analizy pyłkowej pozwoliły stwierdzić, iż większość międzynarodowych firm miesza miód krajowy z miodem zagranicznym, zwłaszcza chińskim i ukraińskim. Świadczy o tym obraz pyłkowy badanych miodów, w którym stwierdzono pyłki roślin genetycznie zmodyfikowanych i roślin niespotykanych w klimacie węgierskim.

  https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1sfBHRpXXXXaIXVXXq6xXFXXXp/Bellezza-Pulizia-Profonda-Maschera-Al-Miele-di-Rimozione-di-Comedone-Sbucciando-Fuori-La-Cura-Della-Pelle.jpg

  Węgry są pierwszym i jednym z nielicznych krajów Europy, gdzie obowiązuje całkowity zakaz wszelkich upraw GMO.

  Na etykietach badanych miodów zagraniczne sieci handlowe zadeklarowały, że jest to “Produkt Węgierski”, czym wprowadzono europejskich konsumentów w błąd co do pochodzenia towaru. Obraz pyłkowy miodów wskazywał na pochodzenie miodów z importu lub na jego domieszkę do miodu krajowego, a w niektórych przypadkach na inną odmianę miodu niż deklarowano.
 • Szanowny Godny Ojcze, całe szczęście, że może Pan juz pisać o zdrowej żywności o nie o walce z pedofilami z MOPRu o dziecko...
  Nie wszystkim rodzinom się to udaje. Tutaj niestety doszło do tragedii, gdy pedofile z socjalu zabrały dziecko rodzinie:
  https://marucha.wordpress.com/2017/11/13/rodzina-dziecka-zamordowanego-przez-homoseksualnego-przybranego-ojca-powiedziala-ze-%e2%80%8b%e2%80%8bdziewczynka-nadal-by-zyla-gdyby-nie-pozbawiono-ich-opieki-nad-nia/
  Rodziny,( ale i całe otoczenie) muszą walczyć o dzieci z pedofilami z MOPRu, bo walczą o życie tych dzieci.
 • @Jan Paweł 21:00:29
  Drogi Janie Pawle dziękuję za pańskie zrozumienie, współczucie i troskę które czuję od początku kiedy zacząłem publikować na tym forum. W trudnych chwilach był mi pan zawsze prawdziwym bliźnim. To że moja rodzina znalazła siłę wytrwać w sytuacjach beznadziejnych jest też pańską zasługą.
 • @AlexSailor 09:38:12
  Dzięki :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31