Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
79 postów 44 komentarze

Godny Ojciec

Godny Ojciec - Jestem Ojcem. Walczę z przemocą i pedofilią instytucjonalną. Od ponad 3 lat bronię rodziny przed nieludzką agresją biurokratów z MOPR. Los nie oszczędził moim najbliższym cierpień i gorzkich doświadczeń. Opisuję je jak umiem by ostrzec kole

Faszyzm jako technologia uprzemysłowienia morderstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiejsza dyskusja publiczna na temat faszyzmu nie ma charakteru poznawczego, lecz ceremonialny. Autorytetom uczestniczącym w tej celebrze wydaje się nie zależeć na dotarciu do istoty problemu

Etiologia powstania XX wiecznych obozów koncentracyjnych to nieodrobiona jeszcze przez ludzkość lekcja. Publiczna refleksja nad tym wydarzeniem zatrzymała się na etapie zdumienia, odrazy i wyparcia. Wyparcie to najczęściej objawia się zamknięciem tematu z przekonaniem, że mamy to bolesne doświadczenie już za sobą, że to już historia która nigdy więcej się nie powtórzy. Czy ktokolwiek słysząc takie stwierdzenia zadał sobie pytanie: a niby dlaczego nie miałaby się powtórzyć? Jakie zabezpieczenia zbudowaliśmy, że mamy taką pewność? Bo zakazaliśmy publikowania i czytania „Mein Kampf”? Wolne żarty...
Czy ktokolwiek zauważył, że temat został zamknięty niczym szafa, przepełniona mnóstwem bezładnie pomieszanych ze sobą rzeczy?
Dzisiejsza dyskusja publiczna na temat faszyzmu nie ma charakteru poznawczego, lecz ceremonialny. Autorytetom uczestniczącym w tej celebrze wydaje się nie zależeć na dotarciu do istoty problemu. Przypomina ona raczej próbę zagłuszenia odgłosów dochodzących z wnętrza zagraconej szafy, jak gdyby jej uczestnicy mieli przed nami coś do ukrycia. Czy drzwi naszej przysłowiowej szafy kiedyś nie trzasną i czy nie wyleje się z jej środka coś strasznego?
Że nie ma już tylu Żydów? Że Żydzi to inteligentny naród i drugi raz nie dadzą się w taką matnię zapędzić? A czy do holokaustu niezbędni są Żydzi? Przepraszam za tak obcesowe pytanie, ale zastanówmy się skąd właściwie wziął się antysemityzm niemieckiego faszyzmu? Czy faszyzm zawsze musi być niemiecki, ewentualnie włoski? Czy holokaust zawsze musi wiązać się z Żydami? Żeby móc na te pytania udzielić wartościowej odpowiedzi, czyli takiej która poszerza nasze poznanie rzeczywistości, trzeba najpierw porządnie zdefiniować co to jest faszyzm. Ktoś powie nic prostszego wystarczy sięgnąć do pierwszej z brzegu encyklopedii, albo wikipedii. Po co wyważać otwarte drzwi? No to mamy:
 
Czy ktokolwiek jest w stanie z tego bełkotu coś zrozumieć? Czy powyższy opis z wikipedii spełnia kryteria definicji? Owszem możemy z niego dowiedzieć się trochę o historii powstania tej choroby, i trochę o niektórych objawach. To za mało żeby zacząć ją leczyć. Skoro nie zostały do dnia dzisiejszego rozpracowane mechanizmy i cała fizjologia faszyzmu, skoro nie znamy jej etiologii, jak możemy twierdzić że choroba została wyleczona?!
 
Niedawno światowe media obiegła wiadomość, że japońskim biologom udało się w warunkach laboratoryjnych stworzyć sztuczną protokomórkę zdolną do rozrodu.
Przypomnę, że zadanie polega na tym by w warunkach tzw „pierwotnego rosołu”, jakim był ocean zanim pojawiło się życie, z zawartych w nim składników wytworzyć odrębny organizm zdolny do przetrwania i replikacji. Jedynym dopuszczalnym narzędziem jest symulowanie naturalnych procesów jakie zachodzą w przyrodzie (cykliczne zmiany ciśnienia, temperatury, ph, wilgotności itp.).
Prasa donosi, że to się właśnie udało. Uzyskano strukturę biologiczną, który obniża swoją wewnętrzną entropię samodzielnie dokonując wymiany materi i energii z otoczeniem. Protokomórka wyhodowana niedawno przez naukowców ma zdolność przekazywania swoich cech następnym pokoleniom za pośrednictwem replikacji DNA. Informacja przenoszona tą drogą cechuje się jednak odrębną semantyką od obowiązującej w ziemskiej biosferze.
 
Dlaczego o tym wspominam?
A no przyszło mi do głowy, że przez analogię dałoby się stworzyć laboratoryjny model faszyzmu. Taki eksperyment miałby kapitalne znaczenie dla poszerzenia naszego postrzegania rzeczywistości.
Wystarczyłoby tylko odrzucić całe mnóstwo składników, które już na pierwszy rzut oka nie mają większego znaczenia dla istoty zjawiska. Wywalić z eksperymentu Hitlera z jego „Mein Kampf”, usunąć Wermacht, SS i gestapo i w ogóle Niemców, Żydów, Polaków, Włochów, wyrzucić Musoliniego, Stalina, Lenina i im podobnych. Pozostałe składniki wystarczyłoby przetestować w najrozmaitszych wariacjach, aż do wyselekcjonowania zestawu gwarantującego powtarzalność eksperymentu.
Przeprowadziłem szereg takich eksperymentów myślowych i okazało się, że do stworzenia zdolnego do życia i samopowielania się faszyzmu wystarczy połączenie tylko dwóch składników.
Pierwszym z nich jest biurokracja, drugim ateizm. Biurokracja to hierarchiczna forma organizacji społecznej nierozerwalnie związana z władzą. Ateizm to rodzaj religii opartej na negacji Boga.
Oczywiście rolę pierwotnej zupy odgrywa w tym eksperymencie dowolnie wybrana cywilizacja.
W tak zadanych warunkach zawsze powstaje pasożytnicza organizacja społeczna, prędzej czy później wytwarzająca technologię uprzemysłowienia morderstwa.
Uprzemysłowienie morderstwa zdaje się być istotą faszyzmu, a nie wszystkie te demagogie powypisywane w Wikipedii.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031