Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 45 komentarzy

Godny Ojciec

Godny Ojciec - Jestem Ojcem. Walczę z przemocą i pedofilią instytucjonalną. Od ponad 3 lat bronię rodziny przed nieludzką agresją biurokratów z MOPR. Los nie oszczędził moim najbliższym cierpień i gorzkich doświadczeń. Opisuję je jak umiem by ostrzec kole

Gender nie zagraża Cywilizacji Łacińskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielu znajomych pracujących w Niemczech opowiadało mi jak to w chwili szczerości przeciętni Niemcy z dumą dowodzili, że właśnie sprytnie i tanio wygrywają II Wojnę Światową, „ bez jednego wystrzału”

Doktryna „Gender” sama w sobie nie jest groźna dla Cywilizacji Łacińskiej, ani nawet dla Polskiej tradycji i kultury. Ona nawet nie zachowuje pozorów ideologicznej spójności. To kolejna prymitywna i wewnętrznie sprzeczna herezja posiadająca takie same właściwości, z jakimi wielokrotnie mieliśmy już do czynienia w przeszłości. Pamiętamy subkultury hipisów, rastafarian, punków, skinheadów, popersów, new age, emo... itp. Ich cechą charakterystyczną jest raczej charakter rozrywkowy, płomienny rozkwit głównie w mediach komercyjnych, a potem szybkie wypalenie się.
W normalnych warunkach takie światopoglądowe zawirowania wynikają z prób zaszufladkowania specyfiki dojrzewania kolejnego pokolenia młodych. Jego bólów związanych z narzuconym przymusem poszukiwania i definiowania swej oryginalnej tożsamości. Są niegroźnym zaburzeniem w procesie wchodzenia w życie społeczne i brania za nie odpowiedzialności. Każde pokolenie zmuszone jest przez taką fazę „durnoty” przejść, zwłaszcza od kiedy kapitalizm zwietrzył w tym okazję do nakręcania sztucznych koniunktur zwanych „modą”. Nasza kultura wręcz zachęca do tego rodzaju pseudointelektualnych eksperymentów, gdyż przynoszą one pewien powiew świeżości i stanowią rodzaj odmładzającego liftingu dla Cywilizacji.
Wyjątkowość „Gender” zrodziła się w momencie gdy został on dostrzeżony przez współczesny imperializm. Odświeżył on na bazie gender stare narzędzia do osaczania, niewolenia i upośledzania własnego społeczeństwa, a następnie tym już sprawdzonym w praktyce orężem posłużył się do ekspansji na terytorium narodów sąsiednich, przedstawianych jako pośledniejsze i zacofane; ksenofobiczne, skatoliczałe, niereformowalne, antysemickie... zasługujące na eksterminację itd. itp.
Wszyscy znamy te demagogiczne zarzuty, te pokrętne usprawiedliwienia poprzedzające przygotowywaną na nas agresję. Ich obecność w naszej przestrzeni mentalnej dowodzi, że właśnie jesteśmy poddawani obróbce w celu przytępienia naszej czujności i zdolności intelektualnych.
Imperializm inwestuje dziś w „gender” ogromne środki z nadzieją na wielkie zdobycze i zyski ekonomiczne z przyszłego rabunku. Właściwie to agresja o której mówię i rabunek, już się rozpoczęły. Na prawdę nie zauważacie tego? Masowo rabuje się nasze zasoby, owoce naszej pracy, naszą własność, naszą kulturę, nawet nasze dzieci...
Społeczeństwo np. w Niemczech jest tego świadome od lat i gotowe ponosić nawet pewne wyrzeczenia konieczne dla realizacji tego planu. Wielu znajomych pracujących w Niemczech opowiadało mi jak to w chwili szczerości przeciętni Niemcy z dumą dowodzili, że właśnie sprytnie i tanio wygrywają II Wojnę Światową, „ bez jednego wystrzału”.
Rzeczywiście można tu dostrzec wiele analogii z sytuacją, jaka miała miejsce po demokratycznym dojściu Hitlera do władzy w Niemczech.
Sądzę, że przyszedł czas, żeby lepiej poznać ówczesne „gender” czyli rasizm zwany nazizmem, oraz siłę dającą mu życie, którą ja nazywam faszyzmem.
Nazizm, gdy go dziś poznajemy, wydaje nam się odrażający, intelektualnie niepoważny i godny politowania. Rzeczywiście taki jest, zawsze taki był – kto czytał „Mein Kampf” ze zrozumieniem, dobrze to wie. Pewnie dlatego zakazano tego czytać. Nazizm jednak wystarczająco skutecznie usprawiedliwiał zniewolenie i rabunek jednych przez drugich. Podludzi przez nadludzi. W oczach niemieckiego społeczeństwa, które miało nadzieję na udział w zyskach z tego procederu była to atrakcyjna perspektywa. Dziwimy się jak uczciwi, inteligentni, a często nawet wierzący ludzie mogli ulec zaczadzeniu tak niemoralną, wręcz idiotyczną i wewnętrznie sprzeczną ideologią? Jak naród, który wielokrotnie sięgał w swej historii wyżyn intelektualnej twórczości i wniósł do dziedzictwa światowego wiele bezcennych dóbr, mógł nagle tak nisko upaść pod każdym względem, zwłaszcza etycznym?
I koniec! – na tym się zatrzymuje nasza refleksja. Nasza pycha czuje się już wystarczająco dowartościowana więc przechodzimy do spraw, które uważamy za ważniejsze dla współczesności.
Przecież faszyzm to już historia – suflują nam jakieś szemrane autorytety. Nie dociekamy prawdy samodzielnie, bo ktoś nas przekonał, że już ją posiadamy.
Na przykład wciąż przyjmujemy za prawdę absolutną, że „byt kształtuje świadomość” - podczas gdy jest dokładnie odwrotnie. Albo bezkrytycznie przyswajamy tak perfidnie zmanipulowane diagnozy jak ta, że przyczyną 20-wiecznego ludobójstwa była „wojna”. Do tego wojna definiowana nam przez lewacką propagandę jako uosobienie nieprzewidywalnego żywiołu, rodzaj oszalałego demona, którego należy się bardziej lękać niż poznawać narzędziami nauki. A prawda jest taka, że wojna z faszyzmem wybuchła dopiero wówczas, kiedy ktoś w końcu powiedział „dość!” i nie dało się dalej rabować i mordować całych populacji metodami „pokojowymi”. Tym kimś byli nasi ojcowie i dziadkowie, Polacy! Powinniśmy o tym pamiętać i być z nich dumnymi.
Kiedy wybuchała II Wojna Światowa niemiecka biurokracja kończyła już ludożercze konsumowanie bogactw wyszarpywanych z niemieckich Żydów i panicznie rozglądała się za następnym łatwym łupem. Historia uczy, że ówczesny „gender” był równie groźny dla Cywilizacji Łacińskiej jak ten dzisiejszy. Wystarczająco skutecznie tuszował i jednocześnie usprawiedliwiał istnienie tych samych mechanizmów konsekwentnie wiodących do ludobójstwa. O tych mechanizmach przeciętny Europejczyk, nie ma pojęcia, nie chce mieć. Ten dzisiejszy „gender” jest głupszy od hitlerowskiego, co niestety jest jego atutem, a nie wadą z punktu widzenia użyteczności jako oręża do imperialnego rabunku. Ten dzisiejszy równie skutecznie leczy dysonanse poznawcze u zlaicyzowanych funkcjonariuszy systemu, którzy w jego imię „ tylko wykonują rozkazy”. Czyli zdemoralizowanych konformistów, oportunistów, pożytecznych idiotów.
Skoncentrowanie wszystkich sił na walce z gender grozi tym, że kiedy w końcu go pokonamy, wróg wyrzuci zużytą maskę (skompromitowaną skórkę, fasadę, koszulkę) i nałoży nową, równie głupią i w istocie niczym się nie różniącą od wcześniej zużytych, takich jak: liberalizm, nazizm, socjalizm, komunizm, pseudoekologia, trzecia droga itd... Natomiast starannie zamaskowane narzędzia niszczenia realnego dobrobytu generowanego przez Cywilizację Łacińską pozostaną nietknięte. Gender przypomina czerwoną płachtę na byka. Uganiamy się za nią, jak ten przysłowiowy byk, ku uciesze gawiedzi, aż stracimy siły i staniemy się bezbronni, otwarci na śmiertelne ciosy biurokratycznego imperializmu.
Dopóki nie odkryjemy prawdy o tym, w czym chcąc niechcąc, bierzemy udział; nie zrozumiemy i nie zdemaskujemy istoty atakującego nas potwora, skazani jesteśmy na unicestwienie.

KOMENTARZE

 • Autor
  Złudna to pociecha, że nie zagraża cywilizacji łacińskiej, bo nie zagraża jej tylko bezpośrednio. Natomiast pośrednio to już tak, bo zagraża samej naszej kulturze. Opiera się i na wynaturzeniu i antykulturze.
  Atakuje ludzkie wartości wyższego rzędu jak cywilizacyjne, bo już wyraża antykulturę - a kultura to więcej jak cywilizacja.
  Antykultura to już i kłamstwo i zło, brzydota i śmierć.
  Kultura to prawda i dobro, piękno i życie.
  Cywilizacja to sensowny sposób zagospodarowania przestrzeni kultury. Za antykulturą idzie cywilizacja śmierci.
  Nie będzie kultury to nie będzie nie tylko cywilizacji - nie będzie nawet narzędzi powrotu do niej, ani celów dla niej.
  Zostanie ciemna noc pogaństwa, barbarzyństwa i "praw" silniejszego.
 • @miarka 01:16:08
  Nie czytałaś felietonu a z nim polemizujesz
  jakie to polskie... :(
 • @Godny Ojciec 02:03:51
  Czytałem, czytałem - to ja dałem tą piątkę.
  "Polemka" dotyczy tytułu.
 • @Katana 09:04:45
  Nie przekręcaj podły człowieku. Na bana zasłużyłeś, a nawet o niego się prosiłeś podając jak to zrobić.
  Świadomość kształtuje byt" bo duch musi iść przed materią, a z demonami zadawać się nam nie wolno: J 14, 30.
 • @Katana 12:12:06
  Nie świruj. Ta "rozmowa" nazywa się "apage satanas" - z Tobą zresztą też.
 • @Katana 12:12:06
  Sam się pogrążasz w oczach ludzi inteligentnych...
  Z braku opcji IGNOR ignor mentalny.
 • @Katana 11:41:34
  "Świadomość jest bytem. Byt jest świadomością".

  W pierwszej chwili uznałem te stwierdzenia za tak bzdurne, że nie wymagające komentarza, ale teraz myślę, że skoro w to, że "byt kształtuje świadomość" wielu uwierzyło, że i w powyższe sentencje są w stanie uwierzyć, a więc ... wypada wyjaśnić.

  Otóż bytem jest wszystko, co jest, co istnieje rzeczywiście, czyli naprawdę.
  Bytem jest to, o czym można powiedzieć, że istnieje.
  Bytem jest to, o czym mamy lub możemy mieć świadomość że istnieje.

  Świadomość jest ponad bytem, dotyczy bytu, więc nie może być tożsama z bytem. Świadomość nie jest bytem.

  Nadto musi być osoba, która ma tą świadomość, natomiast aby coś było, wcale nie trzeba osoby, co o tym wie. Byt więc nie musi mieć samoświadomości, a to znaczy, że byt nie jest świadomością.

  Byt może być materialny lub duchowy. To, czy jesteśmy świadomi, że coś istnieje lub nie istnieje nie ma wpływu na to istnienie.

  Jest tylko jeden szczególny przypadek - świadomość posiadania świadomości - czyli świadomość danej osoby co do istnienia w niej (lub w kimś) świadomości (posiadania przez nią lub przez kogoś świadomości).

  Tak ogólnie to żeby coś było (żeby jakiś byt był) nie jest konieczna nasza świadomość, natomiast, żeby mieć świadomość czegoś to ten byt musi być.

  Odpowiednio dotyczy to i zdarzeń minionych, jak i tych, co mają określone szanse, żeby nastąpić.
 • @Katana 20:52:22
  Nie po to dawałem Ci bana, żeby zaśmiecać blogi innych blogerów jakimiś bezsensownymi sporami z Tobą.

  Jak to bezsensowne widać choćby w tym, że nie zmierzasz do wyjaśnienia czegokolwiek, a przeciwnie - chcesz uciekać w kolejne bzdury - np. próbę utożsamiania świadomości z wolną wolą.

  Wolna wola to chęć określonego działania, to decyzja uczuciowa przynajmniej co do kierunku, to wektor - natomiast świadomość to informacja, to skalar.
  Wolą można grzeszyć, świadomością nie.
  Świadomość sięga w przeszłość, zaś wolna wola już nie sięga. Świadomość nie ma wpływu na stany przyszłe, zaś wolna wola tak.


  Faktem jest, że równając byt i świadomość napisałeś bzdurę, bo byt i świadomość to różne sprawy, a więc poza wyjątkiem sytuacji, kiedy dotyczą siebie, nie ma mowy o ich tożsamości.

  Głowne kryterium rozróżnienia jest w tym, że świadomość jest duchem, ma ją osoba duchowa, a nie materia, choć ona też jest bytem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31