Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
79 postów 44 komentarze

Godny Ojciec

Godny Ojciec - Jestem Ojcem. Walczę z przemocą i pedofilią instytucjonalną. Od ponad 3 lat bronię rodziny przed nieludzką agresją biurokratów z MOPR. Los nie oszczędził moim najbliższym cierpień i gorzkich doświadczeń. Opisuję je jak umiem by ostrzec kole

Ofiary rozpadu Cywilizacji Islamskiej proszą o miłosierdzie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cywilizacja łacińska powinna dzielić się z przybyszami, dobrami materialnymi niezbędnymi do przetrwania, które mamy przecież w nadmiarze, ale przede wszystkim ma obowiązek podzielić się dobrą nowiną płynącą z nauki Jezusa Chrystusa

Cywilizacja Łacińska powinna udzielać schronienia wszystkim cierpiącym i nie z własnej winy dotkniętym niedostatkiem. Szczególnie rodzinom przekazującym Boży dar życia i wychowującym dzieci, szczególnie rodzinom chrześcijańskim. Wszystkim słabym i chromym, głodnym i spragnionym, błądzącym i okaleczonym duchowo. W tym jej siła i wyjątkowość. Powinna dzielić się z przybyszami dobrami materialnymi niezbędnymi do przetrwania, które mamy przecież w nadmiarze, ale przede wszystkim ma obowiązek podzielić się dobrą nowiną płynącą z nauki Jezusa Chrystusa zawartej w ewangeliach. Ma obowiązek włączyć ich w życie duchowe wspólnoty parafialnej kościoła poprzez chrzest.

Poznanie prawdy jest jedynym sposobem pozwalającym na nowo i trwale uporządkować swe życie, oraz wyzwolić od zakłamania stanowiącego prawdziwą przyczynę nieszczęścia.

Umożliwi to również nam uważającym się za chrześcijan z dziada pradziada na duchowe doskonalenie się i wzrastanie, oraz lepsze rozumienie istoty naszego dobrobytu. Być może dzięki tej aktywności sami również staniemy się lepsi i bardziej wrażliwi? Dlatego wezwanie papieża Franciszka aby każda katolicka parafia przyjęła przynajmniej jedną rodzinę uchodźców przybyłych wprost z piekła bliskowschodniej wojny jest jak najbardziej właściwe. Z tym, że słowo „przyjęła” nie oznacza wzięła na utrzymanie, jak chcą to rozumieć bezbożnicy specjalizujący się w dzieleniu z bliźnimi owocami cudzej pracy. „Przyjęła” nie oznacza też zgody na mechaniczne i bezkrytyczne zaimportowanie wraz z uchodźcami do naszych parafii wrogich i destrukcyjnych zabobonów, które są prawdziwą przyczyną upadku cywilizacyjnego krajów pochodzenia uchodźców.

Przybywając do nas z prośbą o ratunek ludzie Ci przyznają się do bankructwa wartości w otoczeniu których wzrastali do tej pory. Nie znają jeszcze prawdy, nie słyszeli dobrej nowiny, nie mają pojęcia co z sobą zrobić, dlatego dobrowolnie obdarzają nas zaufaniem, zdają się na naszą łaskę, roztropność i miłosierdzie, nakładając jednocześnie brzemię odpowiedzialności przed Bogiem za ich uratowanie i nawrócenie.

Wartości chrześcijańskie są etycznym fundamentem Łacińskiej Cywilizacji miłości i źródłem jej wyjątkowości polegającej na zdolności do wytwarzania trwałego ładu społecznego i dobrobytu z jednoczesnym poszanowaniem godności człowieka. Żadna inna cywilizacja nie ma takiej zdolności. Wszystkie inne cywilizacje zniewalają, mogą istnieć tylko dzięki imperialnej ekspansji kosztem środowiska, bogactw naturalnych, lub rabunku innych cywilizacji. Doprowadzają więc one prędzej czy później do rozprzestrzeniania się przemocy, strachu, poczucia niesprawiedliwości i podeptania godności ludzkiej, a w końcu do katastrofy humanitarnej. Inne cywilizacje mogą co prawda wegetować przez jakiś czas bez ekspansji, konsumując rezerwy, nieuchronnie jednak staczają się wówczas w coraz większą nędzę moralną i materialną, która zawsze kończy się zamętem jaki właśnie obserwujemy.

Cywilizacja Łacińska nie jest oczywiście wolna od wyżej opisanych niebezpieczeństw, ale zawsze ma szansę je pokonać dzięki Bożej Łasce.

Żeby tej łaski dostąpić Cywilizacja Łacińska nie może być atrapą samej siebie. Musi być dynamiczną strukturą tętniącą autentycznym życiem. Czy tak jest wkrótce się o tym przekonamy. Nie lękajcie się więc bracia kto żyw, przyjąć nowe wyzwanie. Bóg nigdy nie nakłada na nasze barki ciężarów których nie jesteśmy w stanie udźwignąć.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Powiedz mi jak zachować się w takim przypadku. Przyjumjesz rodzinę. Tam jest żona mająca 12 lat. Masz im umożliwić modlitwę. Jak to pogodzić z pierwszym przykazaniem: "Nie będziesz miał cudzych bogów przede mna". Wspierać ich? A co z 12-letnią żoną?
 • @leoparda 16:34:51
  Każdy kto szuka ratunku w naszym kraju musi zaakceptować nadrzędność naszych obyczajów i się im bezwzględnie podporządkować. Nie ma u nas 12 letnich żon i nie będzie. Każdy emigrant ma obowiązek się integrować jeśli chce korzystać z azylu. A to znaczy poznać i przyjąć kulturę i obyczaje które dają mu ochronę i ratują życie. A jak się nie podoba to można wrócić do siebie i walczyć o swoje prawa na miejscu.
 • @Godny Ojciec 11:51:55
  No, takie podejście to ograniczanie wolności tych ludzi. Poza tym są sprzeczności i nie da się zintegrować tak różnych społeczeństw. Czyli najlepiej pomagać im, tam na miejscu.
 • @leoparda 14:00:38
  Nasze obyczaje nie ograniczają niczyjej wolności i dopóki są przestrzegane nikt wolności nie traci poza wrogami wolności :) Po pierwsze przestrzegać naszych odwiecznych praw i obyczajów po drugie integrować się, po trzecie odrzucić zabobony które doprowadziły ich do nieszczęścia
 • @Godny Ojciec 18:25:31
  Nasze obyczaje to wolności dla nas. Czy tak samo będą postrzegać je muzułmanie? Nie, bo to inna kultura, inna cywilizacja. Intergrować się, to znaczy porzucić swoje obyczaje i przyjąć te obce. Czy to się uda? Nie sądzę. To tak jakby nam w jakimś kraju zakazano obchodzenia Świąt, zmianę sposobu ubierania się i zachowania itp. Bylibyśmy szczęśliwi? Może część osób by była, jednak większość nie. Bo trudno zapomnieć o swoich korzeniach. Ludzie cierpią na nostalgię za swoim krajem, swoimi zwyczajami. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Później dziwią się co niektórzy, że oni tworzą swoje enklawy, w których chcą żyć tak jak żyli dotąd.

  Dlatego w interesie wszystkich powinno jak najszybciej zakończyć tę wojnę i przywrócić pokój.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031