Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 45 komentarzy

Godny Ojciec

Godny Ojciec - Jestem Ojcem. Walczę z przemocą i pedofilią instytucjonalną. Od ponad 3 lat bronię rodziny przed nieludzką agresją biurokratów z MOPR. Los nie oszczędził moim najbliższym cierpień i gorzkich doświadczeń. Opisuję je jak umiem by ostrzec kole

Niewolnicy na wakacjach – czyli odpoczynek od piekła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisałem ten tekst ponad rok temu. Żyliśmy wtedy w innej epoce z czego większość Polaków w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Żyliśmy z dnia na dzień w każdej chwili spodziewając się jakiejś katastrofy


 


Wiele miesięcy temu obiecaliśmy sobie i dzieciom, że wbrew wszystkim przeciwnościom jednak w te wakacje pojedziemy nad morze. Nasza rodzina, jak inne, również zasługuje na chwilę wytchnienia, oderwania się od paranoicznej rzeczywistości, że po traumatycznych przejściach ostatnich dwóch lat potrzebujemy zmiany klimatu bardziej od innych, że „nam też coś się od życia należy”. Choćby mały okruch normalności, choćby przez kilka dni...

Żeby nasze dzieci nie czuły się trędowate i zakompleksione, żeby były z siebie dumne, żeby nigdy nie uwierzyły żadnemu potworowi w ludzkiej skórze, że pochodzą z „patologicznej rodziny”!


 

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu zawsze wiążą się z jakąś logistyką. Trzeba określić cel, przyjąć program, zaplanować wydatki, przygotować niezbędne rzeczy, wygospodarować czas... Cała masa drobnych decyzji, z których każda wpływa na sukces i jakość przedsięwzięcia. Zazwyczaj już same takie przygotowania sprawiają ze człowiek doświadcza satysfakcji. Ja jednak radości w sobie długo nie potrafiłem odnaleźć. Prawie przez cały czas przygotowań po prostu wypełniałem obowiązki – bo tak trzeba, bo jestem odpowiedzialnym ojcem, bo dla moich dzieci muszę utrzymać fason do końca.

Przygotowania... Wciąż z przekonaniem, że nasz byt wisi na włosku. Wystarczy przecież niegodziwość, albo głupota jednego funkcjonariusza - a jest ich całe mrowie. Nasze szczęście w każdej chwili może runąć pomimo nieludzkiego wysiłku. Musi runąć bo przecież wciąż toniemy w bagnie zdumiewającej niesprawiedliwości.

To prawda, że rozpoczęliśmy nasze przygotowania ze świadomością, że potem i tak trzeba będzie wrócić do piekła, ale staraliśmy się o tym za wiele nie myśleć, pracować nad sobą, prosić Boga o łaskę uwolnienia od strachu, żyć chwilą, cieszyć się pięknem i smakiem każdego dnia kiedy jeszcze trwa.

Brak pieniędzy i czasu to drobiazg.

Kiedy poprosiłem sędziego żeby w terminie pomiędzy 20 a 30 sierpnia nie wyznaczał żadnych rozpraw ponieważ jest to jedyny czas kiedy mogliśmy zaplanować wakacje rodzinne, dostrzegłem zdziwienie na jego twarzy. Dostrzegłem jeszcze coś gorszego w jego przeszywającym wzroku. Pogardę? Jego oczy jakby pytały: „jak on śmie o coś takiego prosić!?”, po co?”, „za co?”

Z wyraźną niechęcią zanotował moją prośbę w protokole.

Poczułem małą satysfakcję. Kolejne drobne zwycięstwo w ciągu tych długich dwóch lat walki o podeptaną godność.

Moja radość wówczas, jeśli w ogóle była, miała raczej charakter wtórny. Doświadczałem wzruszenia widząc nadzieję w oczach dzieci. Coraz bardziej zarażałem się od nich atmosferą oczekiwania na wyjazd do krainy obiecanej, rajskiej i tajemniczej. Doświadczałem podziwu dla pogody i siły ducha mojej żony, matki moich córeczek, dla jej zdolności budowania harmonii i zgody. To wspaniała kobieta. Lepszej nie mogłem sobie wymarzyć. Dzięki niej jestem szczęśliwy! Mimo agresji świata zewnętrznego. Współczuję rodzinom osłabionym egoizmem i wewnętrznymi konfliktami. Oni na pewno nie przetrwają tyle czasu co my w chwili gdy zwalą im się na głowę podobne do naszych doświadczenia.

Gdy obcy upatrzy ich sobie i potraktuje jak mięso, jak zwierzynę łowną.

*

Pisałem ten tekst ponad rok temu. Żyliśmy wtedy w innej epoce z czego większość Polaków w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Epoce moralnego upadku i pomieszania pojęć. Żyliśmy z dnia na dzień, w każdej chwili spodziewając się jakiejś katastrofy, agresji tzw "nieznanych sprawców", porwania dzieci lub aresztowania. Nie miało sensu planowanie czegokolwiek w perspektywie większej niż kilka dni. Myślę, że tamte doświadczenia dają się porównać tylko z czasami niemieckiej lub bolszewickiej okupacji. Aż trudno uwierzyć, że to było tak niedawno. Co prawda nasi prześladowcy nadal są bezkarni, wciąż kręcą się po okolicy i szpiegują, czasem się mijamy na ulicach miasta, ale wiem, że dopóki PiS jest przy władzy i trwa "dobra zmiana" wampiry nie odważą się nas spacyfikować.Mogą próbować np: opóźniać przyznanie 500+, albo rozsiewać złośliwe plotki, stosować biurokratyczne szalbierstwa i tyle.Dlaczego mówię o nich wampiry? Jakoś trzeba było wytłumaczyć dzieciom istotę zagrożenia jakie nad nimi wciąż przecież wisi. Wampir, tłumaczę, to człowiek, który zgrzeszył i stał się zły. Zewnętrznie niczym się od nas, ludzi nie różni...Wampir jest jednak tak zepsuty, że jego dusza już jest w piekle i tylko jego nieszczęsne, zniewolone ciało jeszcze chodzi po ziemi, udaje człowieka i służy już tylkoTemuktórynieprzepuszczażadnejokazji.Taki niewolnik zła nie jest już w stanie samodzielnie odzyskać duszy. Jest z tego powodu w egzystencjalnej rozpaczy. Dlatego moje dzieci modlą się za nich do pana Boga o łaskę jej odzyskania.


 

Niewolnicy na wakacjach – czyli odpoczynek od piekła


 


 

 

KOMENTARZE

 • -Wampiry są zrozpaczone popularnością PIS-u;
  http://prezydent.neon24.pl/post/132677,widoczne-plusy-programu-500-i-jego-benificjentka#comment_1319898
 • -Dlatego życzą mu wszystkiego najgorszego;
  http://zawisza.neon24.pl/post/134169,pis-cerowana-dziewica
 • -Życzą mu;
  http://zawisza.neon24.pl/post/126822,pis-musi-wygrac-i-rzadzic-krotko
 • Cieszę się,
  że nareszcie jest w Polsce rząd, któremu może Pan zaufać i nie musi go się bać jak oszustów z PO, czy też komuchów z SLD. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • -Dla wampirów dobra zmiana
  to nieszczęście.
 • Brydżysta mówił, że PIS okaże się bezdennie głupie jeśli wywiąże się z obietnic wyborczych.
  -Ciągle są takie wampiry, które popierają tego kompromitującego Polskę cynika; https://youtu.be/u34AYkhDGnIhttps://youtu.be/u34AYkhDGnI
 • Zauważyłem, że właśnie to wideo z jego wypowiedzią ktoś wycofał. -Wklejam słowa cynika. -Sam z pieniędzy nie zrezygnuje. -Cwania
  k. -:Z powodu 500 zł na każde dziecko ludzie będą płodzić dzieci dla pieniędzy i „zaśmiecą naród polski” – twierdzi Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem dzieci te będą się rodzić w „rodzinach meneli”.

  W ten sposób Janusz Korwin-Mikke atakował pomysł Prawa i Sprawiedliwości dotyczący wsparcia rodzin kwotą 500 złotych na każde dziecko.

  – Albo to 500 zł nie zadziała, albo spowoduje, że z powodu 500 zł urodzi się dziecko. To w jakiej rodzinie urodzą się te dzieci? W rodzinach meneli, które dla pięciuset złotych produkują dziecko – stwierdził Korwin-Mikke."

  Ale to nie koniec. Dalej szef partii KORWiN stwierdził, że takie dzieci „zaśmiecą naród polski”. – Zaśmieci śmieciem ludzkim, ludźmi, którzy płodzą dzieci dla pieniędzy – pohukiwał Korwin-Mikke.
 • .Korwin;
  "Jak dają, to ciężko nie brać". Korwin-Mikke to kolejny bogacz, który odbierze 500 zł na dziecko
  Kalina Chojnacka
  KALINA CHOJNACKA
  8 miesięcy temu
  Janusz Korwin-Mikke ma 74-lata i jest szczęśliwym tatą sześciorga dzieci, w tym dwoje ze związku z partyjną działaczką.
  Janusz Korwin-Mikke ma 74-lata i jest szczęśliwym tatą sześciorga dzieci, w tym dwoje ze związku z partyjną działaczką. • Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
  – Mam dwoje niepełnoletnich dzieci, więc jak będą dawać 500 zł na dziecko to przecież ciężko nie brać – mówi Janusz Korwin-Mikke, który należy do grona tych ludzi, do których rząd Beaty Szydło apeluje o niepobieranie zasiłku. Dlaczego? Bo ma majątek szacowany na prawie 10 mln złotych.

  Chociaż Janusz Korwin-Mikke przegrał z kretesem ostatnie wybory parlamentarne, nie musi się martwić o finanse. Jego majątek szacuje się na 10 mln złotych. Polityk z partii "Korwin"posiada siedem działek, a jego wszystkie nieruchomości są warte łącznie prawie 10 milionów złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć sporą pensyjkę jaką Korwin-Mikke zarabia w Europarlamencie. To czyni go jednym z najbogatszych europosłów. Co jednak nie znaczy, że zasiłku pobierać nie będzie, bo jak dają to weźmie.

  I jak widać na nic zdają się apele ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego o to, żeby bogaci postąpili honorowo i nie pobierali zasiłku. W podobnym tonie wypowiada się wiele majętnych osób.
  Teraz w Lidlu nowa kolekcja odzieży dziecięcej, idealnej dla małych amatorów zimowego szaleństwa. Sprawdź!
  Chcę dowiedzieć się więcej.
  Nie, dziękuję (pokaż inny program)

  Jak już pisaliśmy w naTemat projekt 500 złotych na dziecko wzbudza spore emocje, ponieważ zakłada wypłaty dla wszystkich rodzin (nie tylko najbiedniejszych), które mają dwójkę dzieci i więcej. Jedną z takich osób jest Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes Warty Poznań i bizneswoman, która może się pochwalić sześciorgiem dzieci i zamierza pobierać należny jej zasiłek. Program "Rodzina 500 plus" ma ruszyć w kwietniu tego roku. http://natemat.pl/170527,jak-daja-to-ciezko-nie-brac-korwin-mikke-to-kolejny-bogacz-skorzysta-z-programu-500-plus
 • Uwaga na zombiki...
  PISiory niedawno za aborcją głosowali. Dobry ojciec nie powinien pokładać zbyt wielkich nadziji w partaczce politycznej, która optuje za mordowaniem dziatwy.

  Widzisz więc pan, panie Godny, że rządy PISu to tylko kolejny, następny krąg piekła.
 • @Pan podporucznik 17:09:15 -"PISiory niedawno za aborcją głosowali."
  -A to ci łobuzy! -A gdzie można zobaczyć źródło tej nieszczęsnej wieści? :)))
 • @Moher 18:11:31
  Głosowanie nad przyjęciem wniosku komisji o odrzucenie projektu ustawy zawartego w druku nr 784 PiS (234) GŁOSOWAŁO - 227 ZA - 186 PRZECIW - 32 WSTRZYM. - 9 NIE GŁOS. - 7 ADAMCZYK ANDRZEJ za KEMPA BEATA za PIOTROWICZ STANISŁAW za WYPYCH MAŁGORZATA za ANDZEL WALDEMAR za KILIAN JAN za POLAK PIOTR za ZAGÓRSKI MAREK za ARCISZEWSKA-MIELEWCZYK DOROTA za KLOC IZABELA za PORZUCEK MARCIN za ZALEWSKA ANNA za ARDANOWSKI JAN KRZYSZTOF za KOŁAKOWSKI LECH za PUDA GRZEGORZ za ZAREMBA KRZYSZTOF za ARENT IWONA za KOŁAKOWSKI ROBERT za PYZIK PIOTR za ZASADA ARTUR za AST MAREK za KOPCIŃSKA JOANNA za RACZAK GRZEGORZ za ZBONIKOWSKI ŁUKASZ za BABALSKI ZBIGNIEW za KOSSAKOWSKI WOJCIECH za RAFALSKA ELŻBIETA za ZIELIŃSKI JAROSŁAW za BABIARZ PIOTR ŁUKASZ za KOSZTOWNIAK ANDRZEJ za RUSECKA URSZULA za ZIOBRO ZBIGNIEW za BABINETZ PIOTR za KOWALCZYK HENRYK za RZOŃCA BOGDAN za ZUBA MARIA za BARTOSIK RYSZARD za KOWNACKI BARTOSZ za SASIN JACEK za ABRAMOWICZ ADAM pr. BĄK DARIUSZ za KOZANECKA EWA za SCHMIDT-RODZIEWICZ ANNA za BOROWIEC AGATA pr. BERNACKI WŁODZIMIERZ za KRAJEWSKI JAROSŁAW za SCHREIBER GRZEGORZ za BUBULA BARBARA pr. BIERNAT ZBIGNIEW za KRAJEWSKI WIESŁAW za SCHREIBER ŁUKASZ za BUCZAK WOJCIECH pr. BŁASZCZAK MARIUSZ za KRASULSKI LEONARD za SELLIN JAROSŁAW za DUDA ELŻBIETA pr. BOGUCKI JACEK za KRÓL PIOTR za SKURKIEWICZ WOJCIECH za DZIEDZICZAK JAN pr. BOROWIAK JOANNA za KRUK ELŻBIETA za SMIRNOW ANDRZEJ za DZIUK BARBARA pr. BORYS-SZOPA BOŻENA za KRUPKA ANNA za SMOLIŃSKI KAZIMIERZ za GLENC TERESA pr. BRUDZIŃSKI JOACHIM za KRYJ ANDRZEJ za SOŚNIERZ ANDRZEJ za GŁĘBOCKI KONRAD pr. BUDA WALDEMAR za KUBIAK DARIUSZ za SPRAWKA LECH za GOŁOJUCH KAZIMIERZ pr. BURZYŃSKA LIDIA za KUBÓW KRZYSZTOF za STACHOWIAK-RÓŻECKA MIROSŁAWA za GOSIEWSKI JERZY pr. CHMIELOWIEC ZBIGNIEW za KUCHCIŃSKI MAREK za STARZYCKI DARIUSZ za KALETA PIOTR pr. CICHOLSKA ANNA za KURZĘPA JACEK za STAWIARSKI BARTŁOMIEJ za KRYNICKA BERNADETA pr. CIEŚLAK MICHAŁ za KWIECIEŃ ANNA za STAWIARSKI JAROSŁAW za LATOSIŃSKI BOGDAN pr. CYMAŃSKI TADEUSZ za KWITEK MAREK za SUSKI MAREK za LISIECKI PAWEŁ pr. CZABAŃSKI KRZYSZTOF za LEŚNIAK JÓZEF za SZAŁABAWKA ARTUR za MAŁECKI JERZY pr. CZARNECKI PRZEMYSŁAW za LICHOCKA JOANNA za SZARAMA WOJCIECH za MIAZGA MIECZYSŁAW pr. CZARNECKI WITOLD za LIPIEC KRZYSZTOF za SZCZUREK-ŻELAZKO JÓZEFA za OLSZÓWKA PIOTR pr. CZARTORYSKI ARKADIUSZ za LIPIŃSKI ADAM za SZEFERNAKER PAWEŁ za OŁDAKOWSKI ADAM pr. CZECH ANNA za ŁAWNICZAK TOMASZ za SZEWCZAK JAN za PIĘTA STANISŁAW pr. CZERWIŃSKA ANITA za MACHAŁEK MARZENA za SZLACHETKA JAROSŁAW za POLAK MAREK pr. CZOCHARA KATARZYNA za MACIEJEWSKI KRZYSZTOF za SZLACHTA ANDRZEJ za RZEPECKI ŁUKASZ pr. DOBRZYŃSKI LESZEK za MACIEREWICZ ANTONI za SZULOWSKI KRZYSZTOF za SIARKA EDWARD pr. DOLATA ZBIGNIEW za MAŁECKI MACIEJ za SZWED STANISŁAW za SOBECKA ANNA ELŻBIETA pr. DUDA ANTONI za MATERNA JERZY za SZYDŁO BEATA za SOBOŃ ARTUR pr. DUDA JAN za MATEUSIAK-PIELUCHA BEATA za SZYMAŃSKA EWA za STRZAŁKOWSKI STEFAN pr. DUSZEK MARCIN za MATUSIAK GRZEGORZ za SZYSZKO JAN za SZCZYPIŃSKA JOLANTA pr. DWORCZYK MICHAŁ za MATUSIEWICZ ANDRZEJ za ŚNIADEK JANUSZ za SZYDEŁKO HALINA pr. DZIUBA TADEUSZ za MATUSZEWSKI MAREK za ŚWIAT JACEK za UŚCIŃSKI PIOTR pr. FALFUS JACEK za MATUSZNY KAZIMIERZ za TARCZYŃSKI DOMINIK za WOJCIECHOWSKI GRZEGORZ pr. FILIPIAK EWA za MAZUREK BEATA za TCHÓRZEWSKI KRZYSZTOF za WOŹNIAK TADEUSZ pr. GALEMBA LESZEK za MELAK ANDRZEJ za TELUS ROBERT za ŻALEK JACEK pr. GAWRON ANDRZEJ za MICHAŁEK IWONA za TERLECKI RYSZARD za BARTUŚ BARBARA ws. GIŻYŃSKI SZYMON za MICHAŁKIEWICZ KRZYSZTOF za TOBISZOWSKI GRZEGORZ za GOLIŃSKA MAŁGORZATA ws. GLIŃSKI PIOTR za MILEWSKI DANIEL za TOMASZEWSKA EWA za HORAŁA MARCIN ws. GŁUCHOWSKI KRZYSZTOF za MOSIŃSKI JAN za TUŁAJEW SYLWESTER za MALIK EWA ws. GONCIARZ JAROSŁAW za MOSKAL KAZIMIERZ za URUSKI PIOTR za MASŁOWSKA GABRIELA ws. GOWIN JAROSŁAW za MRÓWCZYŃSKI ALEKSANDER za WARGOCKA TERESA za POLACZEK JERZY ws. GWIAZDOWSKI KAZIMIERZ za MULARCZYK ARKADIUSZ za WARWAS ROBERT za SOBIERAJSKI CZESŁAW ws. HAŁAS TERESA za MURDZEK WOJCIECH za WARZECHA JAN za SZYNKOWSKI VEL SĘK SZYMON ws. HRYNKIEWICZ JÓZEFA za NAIMSKI PIOTR za WASSERMANN MAŁGORZATA za ZUBOWSKI WOJCIECH ws. JACH MICHAŁ za OLEJNICZAK WALDEMAR za WASZCZYKOWSKI WITOLD za BIELECKI JERZY ng. JAKI PATRYK za OPIOŁA MAREK za WĄSIK MACIEJ za GOSIEWSKA MAŁGORZATA ng. JANCZYK WIESŁAW za OSTROWSKI KRZYSZTOF za WEBER RAFAŁ za LATOS TOMASZ ng. JANIK GRZEGORZ za OSUCH JACEK za WILK JERZY za ŁAPIŃSKI KRZYSZTOF ng. JĘDRYSEK MARIUSZ ORION za PALUCH ANNA za WITEK ELŻBIETA za MILCZANOWSKA ANNA ng. JURGIEL KRZYSZTOF za PAUL JERZY za WOJTKIEWICZ MICHAŁ za WRÓBLEWSKI BARTŁOMIEJ ng. KACZOROWSKA ALICJA za PAWŁOWICZ KRYSTYNA za WOŹNIAK GRZEGORZ ADAM za ZAWIŚLAK SŁAWOMIR ng. KACZYŃSKI JAROSŁAW za PIECHOWIAK GRZEGORZ za WÓJCIK MICHAŁ za KAMIŃSKI MARIUSZ za PIONTKOWSKI DARIUSZ za WRÓBLEWSKA KRYSTYNA za

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31